KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13036482
nr 1303 6482
Elise Bergman
(1842-1924), Sverige
Oljemålning, Strandmotiv. Monogramsignerad, 1902. Olja på duk, 22x29 cm
Gustava Elisabet (Elise) Bergman, svensk bildkonstnär född 1842, död 1924.
Utrop:
500 kr
Såld:
300 kr
måndag 27 januari 2020
kl 18:23:02
150 kr
250 kr
Elise Bergman
Läs mer om Elise Bergman